Klovnovi za Isusa
March 29, 2024, 07:48:25 am
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: "Klovnovi za Isusa is free and always will be"
 
  Home   Forum   Help Search Gallery Links Staff List Login Register  

Уводна реч администратора форума

+-+-
+-User
Welcome, Guest.
Please login or register.
 
 
 
Forgot your password?
+-Stats ezBlock
Members
Total Members: 63
Latest: akatarina
New This Month: 0
New This Week: 0
New Today: 0
Stats
Total Posts: 434
Total Topics: 46
Most Online Today: 1
Most Online Ever: 214
(February 03, 2023, 10:41:13 pm)
Users Online
Members: 0
Guests: 2
Total: 2
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Уводна реч администратора форума  (Read 563 times)
Franz Vonlichten
Administrator
црквењак
*****

Rejting: 7
Offline Offline

Posts: 94


Dancamu


WWW
Badges: (View All)
Eighth year Anniversary Level 6 Apple User
« on: January 20, 2013, 10:22:16 am »





Благовољењем Оца, дејством Сина и савршењем Светог Духа отвори се ова бесплатна верзија СМФ форума.

Форум је почео са радом 19. фебруара – баш на Богојављење. Мислите да смо случајно почели са радом БАШ на овај велики празник наше свете Цркве?

Заправо, одговор је ДА. Сасвим случајно. Екипа младих и пре свега – у покушају- аутентичних православних хришћана, потпомогнута својим драгим пријатељима који се не декларишу као православци али око себе шире атмосферу уважавања и љубави, скупила се 19. јануара око 22 часа на чет и схватила да ово и није немогућа мисија.

Иако исцрпљени и већим делом испражњени од учествовања на форумима и фејсбук групама, решили смо да, уз Божију помоћ, пробамо да наставимо тамо где смо стали.

У том смислу, овај форум ће бити покушај да се искорачи од стандардне концепције на осталим форумима ове врсте.

Као администратор, имам потребу али и обавезу да обавестим све чланове да ће током боравка на нашем форуму имати прилику да виде разне рекламе (које су део бесплатног пакета овог форума тј. бесплатног хостинга) па их молим да на њих не обраћају пажњу а Господа молим да се неко од нових чланова не саблазни неком од поменутих реклама.

Зашто КЛОВНОВИ ЗА ИСУСА? Сматрам да је битно образложити ово јер у противном некога можемо и овим саблазнити - а то је последње што желимо. Кловнове смо узели као лајтмотив зато што сматрамо да, шта год учинили за Христа, колико год метанија направили, бдели, молили се, постили, подвизавали се и жртвовали (и све у том смислу што нисам поменуо а може се наслутити) није достојно да се назовемо некима који добро дело учинише. Како и сам Спаситељ у својој безграничној смирености каже – Што ме називаш добрим? Нико није добар осим једнога Бога! (јев. по Луки 18,19). Зар онда нисмо сви кловнови? Зар није свака наша мисао, дело, план... само нова циркуска тачка у овом свету – који у злу лежи- ? На сву срећу, Господ нам остави Себе и рече - Ја сам с вама у све дане – до свршетка света. (Мт 28, 20).
 
Други, мање битан разлог за -концепт кловнова-, је тај што повремено волимо да се нашалимо. Да се нашалимо умерено и добронамерно јер, како рече свети владика Данило Крстић, - какав је то верник који не уме да се повремено, на пристојан начин, нашали на рачун своје Цркве? -

Да не дужим причу, ту смо за све чланове добре и лоше воље (надајући се да ови други имају само привремено лошу вољу). Покушаћемо да вас мотивишемо али се надамо да ћете и ви нас мотивисати јер без ове синергије не постоји ни наша, православна духовност (мислим на наш однос са Богом, пре свега у Литургији, као и са осталим члановима Тела Христовог тј. са браћом и сестрама)  а камо ли форум на интернету.

Ако је и од мене, доста је!


Желимо вам пријатан боравак на форуму Кловнови за Исуса

http://motivacioni.freesmfhosting.com/index.php?action=forum
« Last Edit: January 20, 2013, 06:20:16 pm by Franz Vonlichten » Report Spam   Logged

I dalje smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari : )

Share on Facebook Share on Twitter

Franz Vonlichten
Administrator
црквењак
*****

Rejting: 7
Offline Offline

Posts: 94


Dancamu


WWW
Badges: (View All)
Eighth year Anniversary Level 6 Apple User
« Reply #1 on: May 18, 2015, 11:24:47 pm »

Poštovani članovi,

nakon kraće pauze (LOL) evo nas ponovo. Dobro nam došli na forum.

Klovnovi ponovo žongliraju!!! Ihaaaaaaaa! (Smatrajte da je forum vaskrsnut)  Grin
Report Spam   Logged

I dalje smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari : )
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

+-Recent Topics
Dobrodošlica i predstavljanje (po želji) novih članova by Franz Vonlichten
June 27, 2021, 10:28:47 am

Kad nema kiša dobra je i graduška (pouke.org has been locked down) by Franz Vonlichten
December 28, 2020, 04:10:56 pm

Serije koje gledamo (opšte palamuđenje) by Franz Vonlichten
December 28, 2020, 04:09:14 pm

Шта тренутно читате? by Franz Vonlichten
December 28, 2020, 04:08:47 pm

Koristite li nelegalne programe? by Alan75
December 15, 2020, 11:31:47 pm

Aplikacija (tastatura) za srpski speech-to-text by Franz Vonlichten
December 12, 2020, 11:29:18 pm

Experimental sound by Franz Vonlichten
December 05, 2020, 11:47:10 pm

Визуелни идентитет форума by Franz Vonlichten
December 05, 2020, 11:29:07 pm

Forum: Klovnovi za Isusa (in a nutshell) by Franz Vonlichten
December 05, 2020, 10:54:25 pm

Кафана код веселог кловна by Franz Vonlichten
July 09, 2018, 04:29:01 pm

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy